رویت ارواح


آیا رویت ارواح در تصاویری که توسط دوربین های عکاسی تهیه می گرد د امکان پذیر است؟

“بیش از یک دهه است که فیزیکدانان به این امر واقف شده اند که امکان عکس برداری از ارواح وجود دارد.یک دوربین دیجیتالی معمولی می تواند لحظاتی را شکار کند که بطور مستقیم و با چشم غیر مسلح قابل دیدن نیستند.تا کنون آزمایشاتی که دانشمندان برای شبیه سازی این تجارب انجام داده بودند نتیجه ای جز تولید تصاویری حفره مانند نداشته است.
اما در حال حاضر یان هوآ شی از دانشگاه مریلند بالتیمور و از اعضای آزمایشگاه تحقیقاتی ارتش امریکا در مریلند اولین تصویر برداری از یک جسم شفاف (نامرئی)را انجام داد.
برای شفاف کردن سوژه یان هوآیک منبع نوری را با دو پرتو جداگانه در فاصله 45 سانتی متری سوژه که یک سرباز اسباب بازی بود قرار داد. یکی از پرتوهای منبع نوری به سوژه و پرتو دیگر به دوربین یا موج یاب تابانده می شد. اگرچه سوژه از نور ساخته نشده بود اما این روش باعث می شد که سوژه شفاف گردد.دوربین جریان ثابتی از فوتون ها را ثبت می کند. اگر فوتون اول در یک نقطه از سطح سوژه متوقف شود ما تنها فوتون دوم را در سطح سوژه خواهیم دید و به این ترتیب فوتونهایی که در سطح سوژه متوقف شده اند در دوربین ثبت نمی گردند .تصویر برداری از سرباز شفاف بعد از برخورد تقریبا 1000 فوتون به سطح آن ثبت گردیده. یان هوآشی می گوید این روش می تواند روزی برای تهیه عکس های ماهواره ای از چیز هایی که در ابرها و غبار پنهان هستند استفاده شود و برای این منظور خورشید به عنوان منبع نوری خواهد بود.”

منبع:نیوساینتیست
http://www.newscientist.com/article/dn13825-quantum-camera-snaps-objects-it-cannot-see.html

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: